Inne

Co to jest no index no follow?

• Zakładki: 52

Tworząc stronę internetową, najczęściej zależy nam na tym, aby była ona odwiedzana naprawdę licznie. Stanie się tak wtedy, kiedy będzie wyświetlała się w wynikach organicznych w wyszukiwarce. Niestety, zdarza się też tak, że jakaś podstrona nie powinna być indeksowana. Może być również tak, że nie chcemy, aby boty Google podążały za linkiem. W takim przypadku postawić można na atrybuty no index oraz no follow. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

Czym są atrybuty no index i no follow?

Atrybuty te to znaczniki, które mają postać kodu. Zawarte są w nich informacje, których adresatem są roboty Google. Jeśli decydujesz się po nie sięgnąć, powinieneś pamiętać, że wpłynie to na zachowanie botów, które trafią na Twój serwis. Atrybut no index wskazuje, że dana strona ma być indeksowana. Z kolei no follow wskazuje na to, że zakazane jest podążanie za konkretnym linkiem. Chodzi o to, że niektóre strony mogą negatywnie wpływać na to, jak oceniany jest cały serwis. Dlatego niezbędne jest jakby ich wyeliminowanie.

Kiedy sięgać po atrybuty no index i no follow?

Opisywane atrybuty sprawdzają się w przypadku duplicate content. Jeśli nie jesteś pewny, czy na Twojej stronie znajduje się w pełni unikalna treść, zastosowanie omawianych atrybutów jest najlepszym, na co możesz się zdecydować. Poleca się ich stosowanie także w przypadku:

  • stron zawierających treści, które są generowane maszynowo;
  • contentu o naprawdę niskiej jakości;

-zawartości, którą użytkownicy mają zobaczyć dopiero po podjęciu określonych działań, na przykład wtedy, kiedy zapiszą się do newslettera.

Decydując się na skorzystanie z atrybutów no index i no follow, można oczywiście pokusić się o ich samodzielne umieszczenie na stronie. Trzeba jednak pamiętać, że jest to dość ryzykowne. Błędy w tym przypadku mogą skutkować poważnymi problemami w indeksowaniu strony i tym, jak jest ona oceniana przez Google. Dlatego zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty profesjonalnych firm, zajmujących się tworzeniem stron www. Na szczęście dzisiaj ich nie brakuje.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
112 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *