Inne

Co zmieni i na czym polega acta 2?

• Zakładki: 80

Organy unijne w coraz większym stopniu są zainteresowane kontrolowaniem tego, co może być publikowane w Internecie. Z tego powodu warto wiedzieć, na czym polega acta 2, gdyż w znacznym stopniu wpływa to na sposób, w jaki można prowadzić działalność w Internecie. Artykuły 11 i 13 są szczególnie istotne, gdyż dotyczą praw autorskich i odpowiedzialności serwisów, na których publikowane są treści.

Przepisy, które nazywane są potocznie ACTA 2, mogą zmienić to, w jaki sposób funkcjonować będą różne strony internetowe. Dotyczy to szczególnie takich serwisów, które są agregatami treści. Nie pojawiają się na nich unikalne informacje, co może przekładać się na ograniczenie znaczenia takich witryn. Równocześnie korzystanie z dostępnej już w Internecie treści, będzie musiało być realizowane w sposób bardziej przemyślany. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w których strona będzie generowała duże koszty z powodu umieszczania odnośników, za które trzeba płacić. To na czym polega acta 2ma znaczenie także dla firm prowadzących kanały i profile w mediach społecznościowych. Zmiany działania filtrów antypirackich mogą wpływać na to, jak można tworzyć treści, które nie będą usuwane. Dyrektywa nazywana potocznie ACTA 2 jest wprowadzana w poszczególnych krajach na nieco innych zasadach.

Jak bezpiecznie tworzyć treści w Internecie?

Nawet nie biorąc pod uwagę, na czym polega acta 2 oraz w jaki sposób wpłynie na polskich użytkowników, gdy pojawią się pierwsze przepisy wdrażające konkretne przepisy, dobrze jest kierować się pewnymi zasadami przy tworzeniu treści. Pozwala to uniknąć wielu problemów związanych między innymi z przepisami dotyczącymi praw autorskich.

Przy tworzeniu treści warto:

  • tworzyć unikalne artykuły,
  • korzystać ze zdjęć czy grafik zgodnie z przepisami o prawie autorskim.

Odpowiednio tworzona treść będzie pozytywnie wpływać na stronę internetową, także z punktu widzenia tego, jak jest oceniana przez wyszukiwarki. Przydatne i unikalne informacje są uznawane takie, którymi są zainteresowani użytkownicy Internetu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
69 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *