Marketing Internetowy

Dlaczego i jak usunąć negatywną opinię z Google?

• Zakładki: 22


Google to najważniejsza wyszukiwarka w polskim Internecie. To z niej pochodzi większość ruchu, który trafia na strony internetowe, więc warto wiedzieć, jak usunąć negatywną opinię z Google. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia budowania pozytywnego wizerunku firmy.

Prowadząc firmę internetową, trzeba brać pod uwagę, że można spotkać się z negatywnymi opiniami, które zostały stworzone przez konkurencję. Takie informacje mogą pojawić się w różnych miejscach, co będzie miało wpływ na to, jak można jak usunąć negatywną opinię z Google. Jeśli sytuacja dotyczy komentarzy w Google Moja Firma, wówczas niezbędne jest skontaktowanie się z administratorami Google. W zgłoszeniu za pośrednictwem dostępnego formularza trzeba wskazać jego powód. Następnie trzeba poczekać na wydanie opinii, co trwa kilka dni. Decyzja może być pozytywna lub negatywna. Jeśli zgłoszenie zostało odrzucone, wówczas pozostaje skontaktowanie się z supportem Google. Przy takim kontakcie można znacznie lepiej zobrazować sytuację związaną z powodami zgłoszenia konkretnego komentarza do usunięcia. Natomiast warto wiedzieć także, jakie treści można zgłosić i liczyć na pozytywną decyzję.

Jakie komentarze można usunąć z Google?

 Nieprawdzie, a negatywne komentarze mogą negatywnie wpływać na wizerunek firmy. Z tego powodu warto na nie reagować.

Można starać się o usunięcie takich komentarzy, które:

  • zawierają spam,
  • są elementem reklamy konkurencji,
  • są obraźliwe.

Rosnąca konkurencja w wielu branżach sprawia, że wiele podmiotów może decydować się na działania, które mają negatywnie wpłynąć na inne firmy. Dotyczy to między innymi wykorzystania komentarzy w Google Moja Firma, choćby do reklamowania się. Wiedząc, jak usunąć negatywną opinię z Google, można reagować na pojawienie się takich informacji. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdy działania konkurencji okażą się skuteczne, czyli negatywnie wpłyną na prowadzony biznes, choćby skierowujące klientów do konkurencji. Równocześnie można reagować na zaśmiecanie profilu informacjami w postaci spamu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
36 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *