Inne

Jak usunąć firmę z Google?

• Zakładki: 57

Kiedy zakładasz wizytówkę firmy w Google, na ogół nie myślisz o tym, że kiedyś będziesz chciał ją usunąć. Może jednak zdarzyć się tak, że z jakiegoś powodu będziesz chciał to zrobić. Wówczas pojawi się pytanie jak usunąć firmę z Gogle i czy w ogóle jest to możliwe. Okazuje się, że tak. Co więcej, firmę usunąć mogą nie tylko osoby z nią związane. Na szczęście nie jest to zbyt proste, co oznacza, że ingerowanie osób trzecich w to, czy nasza firma istnieje w przestrzeni internetowej nie jest takie proste.

Jak usunąć firmę z Gogle, jeśli ta nadal działa?

Jeśli Twoja firma działa, a mimo to chcesz usunąć wizytówkę z Google, musisz pamiętać, że nie jest to możliwe. Jest tak między innymi dlatego, że usuwanie ma być sposobem na poradzenie sobie z negatywnymi opiniami na temat firmy. Co więcej, nie zrobisz tego nawet wtedy, kiedy dokonałeś weryfikacji profilu firmy i zostałeś jego administratorem. W takim przypadku niestety nie możesz nic zrobić. Google nie daje możliwości usunięcia wizytówki firmy, która nadal funkcjonuje.

Jak usunąć firmę z Gogle, jeśli przestała ona działać bądź zmieniła się jej siedziba?

Wiele osób pyta, jak usunąć firmę z Gogle, jeśli działalność została zakończona. Pytanie takie pojawia się też wówczas, gdy firma zmieniła swoją siedzibę i nie działa już pod dotychczasowym adresem. Tutaj Google jest bardziej przyjazne. Jeśli chcesz, aby profil firmy zniknął musisz to zgłosić. Następnie pracownicy Google zweryfikują prawdziwość przedstawionej przez Ciebie informacji. Musisz jednak pamiętać, że firma nie zniknie natychmiast. Najpierw zostanie opisana jako miejsce zamknięte na stałe. Następnie jej widoczność będzie zmniejszania. Google robi tak dlatego, że dba o to, aby klienci otrzymywali kompleksowe informacje, uważając, że do takich zalicza się również te o zamknięciu pewnych firm. To, że usunięcie firmy z Gogle nie jest takie proste, jak można by tego oczekiwać, nie oznacza, że zakładanie wizytówki nie jest dobrym posunięciem. Warto pamiętać, że jest to rozwiązanie, które stanowi doskonałą reklamę.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
131 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *