Marketing Internetowy

Jakie znaczenie mają linki dofollow?

• Zakładki: 26


Pozycja strony internetowej w wyszukiwarce Google zależy między innymi od tego, jakie odnośniki do niej prowadzą. Wartościowe linki dofollow pozwalają uzyskać znacznie lepszą pozycję strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania. W ten sposób witrynę może odwiedzać większa liczba użytkowników.

Zbudowanie odpowiedniego profilu linków to doskonały sposób na poprawienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania Google. Odnośniki można zdobywać na różne sposoby. Równocześnie trzeba brać pod uwagę, że naturalne zdobywanie wartościowych linków jest czasochłonne. Z tego powodu wielu właścicieli stron internetowych decyduje się na działania związane z pozycjonowaniem. Jednym z elementów takiego procesu jest umieszczanie odnośników na witrynach, które są pozytywnie oceniane przez Google. Gdy takie linki dofollow prowadzą do strony, wówczas przenoszą swoją wartość. W ten sposób można zmienić to, jak serwis internetowy jest postrzegany przez roboty indeksujące treści. Oczywiście nie zawsze trzeba decydować się na kompleksowe usługi pozycjonowania, aby uzyskać wartościowe odnośniki. Często można je oddzielnie kupić. 

Dlaczego warto pozyskać wartościowe linki dofollow?

Gdy strona internetowa jest regularnie rozwijana, wówczas stopniowo będzie zyskiwała rozpoznawalność. Jednak budowa profilu wartościowych linków może być bardzo czasochłonne. Z tego powodu linki dofollowczęsto warto kupić profesjonalnych firmach. W ten sposób można liczyć także na uzyskanie takich, które bardzo trudno byłoby zdobyć w naturalny sposób.

Cenne odnośniki to takie, które:

  • znajdują się na domenach o dużym zaufaniu,
  • są umieszczone na wartościowych stronach.

Strona internetowa w krótszym czasie będzie w stanie zyskać pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Większa liczba odwiedzin ze strony użytkowników ma spore znaczenie z punktu widzenia dochodów serwisu internetowego czy możliwości pozyskiwania potencjalnych klientów. Oczywiście warto zdecydować się na zakup takiej ilości linków, które nie będą powodowały sytuacji, w której wyszukiwarka uzna to za działanie, które łamie zasady optymalizacji stron. Powodować to może negatywne konsekwencje, czyli nałożenie na witrynę filtrów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
34 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *