Copywriting

Czym jest topical authority?

• Zakładki: 76

Ci, którzy zajmują się SEO doskonale znają pojęcie topical authority. Terminem tym określa się ideę, która opiera się na poziomie optymalizacji strony pod kątem SEO. Mówiąc prościej, chodzi o to, aby do Internautów trafiała jak najbardziej wartościowa wiedza. Chodzi o naprawdę wartościowy content, który cechuje się bardzo wysoką jakością, a także dużą liczbę pojęć, które związane są z danym blogiem czy witryną. Tworząc content charakteryzujący się wysokim topical authority, można osiągnąć prawdziwy sukces.

O czym pamiętać, tworząc content w ramach topical authority?

Jeśli chcesz stworzyć content, pamiętając o topical authority, musisz postawić przede wszystkim na to, aby temat został wyczerpany. Duże znaczenie ma więc odpowiednia ilość znaków. W przypadku polskiego rynku SEO za optymalną długość uznaje się teksty liczące około dwanaście tysięcy znaków ze spacjami. Na rynku amerykańskim jest to jeszcze więcej bo przeszło dwadzieścia tysięcy. Różnica jest elementem znacznie większej konkurencyjności na rynku. Topical authority nakłada na twórcę contentu konieczność podawania użytkownikowi informacji wyczerpujących. Chodzi o to, aby nie musiał on doczytywać na dany temat na innych witrynach. Istotne jest, aby treści były zgodne z zasadami semantyki. Niewskazane jest stosowanie zbyt dużej liczby słów kluczowych.

Gdzie umieszczać słowa kluczowe?

Na wynik topical authority wpływają również słowa kluczowe. Co ważne, uwagę należy zwracać na to, aby optymalizować stronę, uwzględniając semantyczne słowa kluczowe. Niezbędne jest określenie fraz, a następnie użycie ich wyrażeń bliskoznacznych. Powinny znaleźć się w nagłówkach, ale również takich elementach, jak:

  • meta title;
  • meta description;
  • anchorach linków wewnętrznych.

Nie można pomijać ich także w treści. Stosując semantyczne słowa kluczowe, skutecznie poprawisz topical authority witryny. Jest to jednak naprawdę trudne. Dzisiaj duży nacisk kładzie się bowiem na naturalność tekstów. Czasy, kiedy w treści znajdowały się niezrozumiałe, dziwaczne frazy dawno już minęły.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
148 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *