Inne

W jaki sposób można usunąć stronę internetową?

Rafał Cyrański to autor, informatyk, urodzony 12 grudnia 1980 roku w Polsce w Łodzi, założyciel FunkyMEDIA firmy specjalizującej się w obszarach takich jak SEO i Content Marketing. Ukończył Informatykę w 2001 roku. Rafał jest również gospodarzem podcastu FunkyMEDIA Podcast SEO oraz autorem książek z dziedziny marketingu cyfrowego.

• Zakładki: 184

Na stworzenie strony internetowej decyduje się coraz więcej firm, jak i też osób prywatnych. Natomiast może okazać się, że jej prowadzenie przestaje mieć sens, a wówczas warto wiedzieć, jak usunąć stronę internetową. To, jak będzie przebiegać taki proces w znacznym stopniu zależy od tego, jak strona została założona.

Strona internetowa może przynosić wiele korzyści, choćby małym, lokalnym firmom, które w ten sposób mogą dotrzeć do wielu klientów bez konieczności inwestowania dużych środków finansowych. Witryny zakładają również osoby prywatne, które w ten sposób chcą prezentować swoje dokonania czy stworzyć dochodowy biznes. Jednak nie zawsze prowadzenie strony przynosi odpowiednie efekty. Wówczas może okazać się, że nie ma sensu poświęcać temu więcej czasu. Powodować to może sytuację, w której chce się usunąć witrynę. Bywa to istotne, gdy generuje ona koszty, a nie przynosi dochodów czy korzyści. Zanim sprawdzi się jak usunąć stronę internetową, warto ustalić, czy jest to konieczne. Gdy serwis internetowy prowadzi się bez ponoszenia kosztów, wówczas często lepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie go w sieci. Dotyczy to witryn, które znajdują się na darmowych serwerach.

W jakich sytuacjach usuwa się stronę internetową?

Powodem usunięcia strony internetowej może być to, że prowadzi się wiele różnych serwisów. W takiej sytuacji trzeba sprawdzić jak usunąć stronę internetową na konkretnym serwerze. W ten sposób można uzyskać miejsce, choćby na umieszczenie innej witryny.

Należy brać jednak pod uwagę, że usunięcie strony:

  • nie spowoduje, że treści znikną automatycznie z Internetu,
  • nie zapewni możliwości automatycznego wykorzystania domeny bez historii.

Przed podjęciem decyzji o usuwaniu jakiejkolwiek witryny, dobrze jest zastanowić się nad celem takiego działania. Nie zawsze można uzyskać efekty, których się oczekuje. Dotyczy to szczególnie witryn prowadzonych na zewnętrznych serwerach, gdzie mogą pozostać kopie zapasowe. Cache Google może przechowywać części treści usuniętych stron na potrzeby wyszukiwarki.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
107 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *