Inne

O czym informuje numer GTIN?

Rafał Cyrański to autor, informatyk, urodzony 12 grudnia 1980 roku w Polsce w Łodzi, założyciel FunkyMEDIA firmy specjalizującej się w obszarach takich jak SEO i Content Marketing. Ukończył Informatykę w 2001 roku. Rafał jest również gospodarzem podcastu FunkyMEDIA Podcast SEO oraz autorem książek z dziedziny marketingu cyfrowego.

• Zakładki: 196

Prowadząc sprzedaż w Internecie, nie zawsze trzeba wykorzystywać do tego własny sklep. Platformy sprzedażowe to popularny sposób, aby łatwiej prowadzić działalność, ale w takiej sytuacji, trzeba wiedzieć między innymi, jak uzyskać numer GTIN. Będzie to istotne, gdy wyroby mają znaleźć się w Google czy Amazon.

Platformy sprzedażowe to sposób na dotarcie bez ponoszenia nadmiernie dużych wydatków do zagranicznych konsumentów. Często można je wykorzystać w celu rozszerzenia działalności krajowego sklepu internetowego. Bez względu na to, w jakim celu zamierza się korzystać z takich miejsc jak Google Zakupy czy Amazon Marketplace, trzeba wiedzieć, że będą one wymagały takich informacji jak numer GTIN. To kod kreskowy, który nadawany jest produktowi przez producenta czy dystrybutora. Przy realizowaniu działalności jako sprzedawca trzeba będzie przedstawić taki numer, choćby w Google Zakupy. Międzynarodowy kod kreskowy wyrobu zawsze powinien znajdować się na opakowaniu. Jednak może się zdarzyć, że nie można go znaleźć. Wówczas można skontaktować się z dostawcą czy producentem. Innym rozwiązaniem może być sprawdzenie otwartych katalogów dostępnych w Internecie.

Jakie znaczenie ma numer GTIN?

Numery GTIN to kody kreskowe, które pozwalają ułatwić międzynarodowy handel.

Numeryczna identyfikacja pozwala na wykorzystanie baz danych, które są w stanie usprawnić między innymi:

  • sprzedaż,
  • logistykę, 
  • proces reklamacyjny.

Sprawdzając numer GTIN, można szybko uzyskać informacje, choćby z jakiego kraju pochodzi wyrób. Równocześnie można dowiedzieć się, która firma go wyprodukowała czy też jest odpowiedzialna za jego dystrybucję na wybranym obszarze. To istotne informacje choćby dla dokonujących zakupów. Gdy prowadzi się sprzedaż internetową, można wykorzystywać takie systemy sklepowe, które pozwalają na szybkie dodawanie numerów produktów w ramach międzynarodowej identyfikacji. W ten sposób cały proces sprzedażowy może być realizowany sprawnie. Bazy danych numerów GTIN przydadzą się także przy planowaniu sprzedaży za pośrednictwem platform sprzedażowych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
51 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *