Marketing Internetowy

Dlaczego powinna być przygotowana mapa strony?

Rafał Cyrański to autor, informatyk, urodzony 12 grudnia 1980 roku w Polsce w Łodzi, założyciel FunkyMEDIA firmy specjalizującej się w obszarach takich jak SEO i Content Marketing. Ukończył Informatykę w 2001 roku. Rafał jest również gospodarzem podcastu FunkyMEDIA Podcast SEO oraz autorem książek z dziedziny marketingu cyfrowego.

• Zakładki: 27

Wszelkie ułatwienie poruszania się po stronie internetowej użytkownikowi jest dobrym rozwiązaniem. Z tego powodu mapa strony jest ważnym czynnikiem wpływającym na to, jak będzie funkcjonalna. Równocześnie ma ona wpływ także na sposób indeksacji treści, która będzie pojawiać się w serwisie internetowym.

Gdy tworzy się nową stronę internetową, dobrze jest zadbać o jej profesjonalne przygotowanie. Warto od razu pomyśleć o tym, aby dla witryny została stworzona mapa strony. Pozwala ona stworzyć zbiór adresów URL podstron, które należą do danego serwisu internetowego. Ma to znaczenie między innymi z punktu widzenia kontrolowania tego, jakie informacje będą podlegały indeksowaniu przez roboty wyszukiwarek. Nie zawsze zamierza się udostępniać wyszukiwarkom wszystkie adresy URL. W tym celu trzeba w kodzie strony wprowadzić ograniczenia dla robotów wyszukiwarek. Dodatkowo mapa witryny może ułatwić czas, w którym zostaną poddane indeksacji poszczególne podstrony. Z tego powodu prawidłowo skonstruowana będzie przynosiła korzyści, szczególnie nowym witrynom, na których pojawiają się pierwsze treści.

Jak mapa strony wpływa na jej pozycję w Internecie?

Mapa strony może ułatwić indeksowanie adresów URL w sytuacji, gdy serwis internetowy ma wiele podstron.

O stworzeniu mapy witryny powinni pomyśleć szczególnie właściciele:

  • sklepów internetowych,
  • serwisów publikujących wiele treści,
  • witryn ze słabym profilem linków.

Mapa witryny jest w stanie ułatwić robotom wyszukiwarek dotarcie do jej zasobów. Jej przygotowanie nie jest trudne, a równocześnie pozwala zwiększyć prawdopodobieństwo uzyskania lepszych pozycji strony dla konkurencyjnych fraz. Należy brać pod uwagę, że problemy z indeksowaniem treści nie są niczym wyjątkowym. Mapa witryny to sposób na ograniczenie takich sytuacji. Wynika to z faktu, że roboty indeksujące mają mniej trudności w ustaleniu tego, z jaką treścią mają do czynienia. Równocześnie warto brać pod uwagę, że nawet czas indeksacji ma wpływ na pozycję serwisu internetowego, choćby często dokonującego aktualizacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *