Marketing Internetowy

Jakie znaczenie dla strony ma meta tittle?

Rafał Cyrański to autor, informatyk, urodzony 12 grudnia 1980 roku w Polsce w Łodzi, założyciel FunkyMEDIA firmy specjalizującej się w obszarach takich jak SEO i Content Marketing. Ukończył Informatykę w 2001 roku. Rafał jest również gospodarzem podcastu FunkyMEDIA Podcast SEO oraz autorem książek z dziedziny marketingu cyfrowego.

• Zakładki: 401

Prowadząc stronę internetową chce się uzyskać, jak największe zainteresowanie ze strony odbiorców. Z tego powodu niezbędne jest odpowiednie skonstruowanie strony, co obejmuje także odpowiednią konstrukcję meta tittle. Ma on swoje znaczenie z punktu widzenia optymalizacji pod wyszukiwarkę.

Im lepiej przygotowana jest strona internetowa, tym w znacznie większym stopniu można liczyć na to, że będzie pozytywnie oceniana przez wyszukiwarki. Będzie to miało przełożenie na klikalność z poziomu wyników wyszukiwania. Opisanie zawartości strony, które zapewnia meta tittle, jest sposobem między innymi na poinformowanie odbiorców o tym, czego mogą oczekiwać po kliknięciu w link prowadzący do witryny. Szczególnie dla firm istotne jest, aby stronę odwiedzali potencjalni klienci. Tacy są zainteresowani konkretnymi produktami czy usługami. Po zapoznaniu się z serwisem mogą podjąć decyzję zakupową. Rozpoznawalność firmy, jak i też strony internetowej ma w tym aspekcie duże znaczenie. Pozwala to między innymi ograniczyć ilość przypadkowych użytkowników, którzy trafią do serwisu, który natychmiast opuszczą.

Jakie znaczenie ma meta tittle w SEO?

Należy brać pod uwagę także to, że meta tittle nie jest istotny jedynie z punktu widzenia tego, jaką wiedzę o stronie uzyskuje użytkownik Internetu. To opis strony, który brany jest także pod uwagę przez algorytmy Google.

W opisie serwisu internetowego na potrzeby wyszukiwarek warto, jest:

  • użyć kluczowych słów,
  • stworzyć opis, który jest dopasowany do treści strony,
  • wykorzystać wezwanie do akcji,
  • użyć języka korzyści.

Odpowiednia konstrukcja opisu na potrzeby wyszukiwarek to doskonały sposób, aby poinformować roboty indeksujące o zawartości strony internetowej. W ten sposób witryna będzie odpowiednio zaklasyfikowana. Równocześnie będzie przez roboty indeksujące treść postrzegana choćby przez pryzmat słów kluczowych, które są związane z wybraną tematyką, branżą. Ma to znaczenie z punktu widzenia tego, jak wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania można uzyskać dla konkretnych fraz, które pojawią się w treści serwisu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
238 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *