Inne

Idealna mobilna strona internetowa – czyli jaka?

• Zakładki: 80

Obecnie urządzenia mobilne odpowiadają za około połowę ruchu internetowego na całym świecie, więc priorytetowe traktowanie doświadczeń mobilnych użytkowników musi być głównym elementem strategii marketingowej. Wszystkie firmy muszą ocenić, czy ich witryna może być postrzegana przez użytkowników jako mobilna strona internetowa na miarę czasów.

Czym jest mobilna strona internetowa przyjazna dla użytkownika?

Strona przyjazna dla urządzeń mobilnych to nie tylko responsywna strona internetowa. Jasne, responsywna mobilna strona internetowa będzie działać na urządzeniach o różnych rozdzielczościach, ale czy spełni wysokie oczekiwania odwiedzających Twoją stronę? Nie jest to gwarantowane.

Witryna przyjazna dla urządzeń mobilnych – na czym polega?

  • świadomy wybór projektu,
  • ustalenie priorytetów interakcji odbiorców z urządzeniami mobilnymi.

Tworząc witrynę przyjazną dla urządzeń mobilnych, tworzysz nowe środowisko dla swoich użytkowników. Taka mobilna strona internetowa to okazja, aby wypróbować coś nowego, zachwycić publiczność i zaprezentować przemyślany projekt w ramach strategii marketingowej i komunikacyjnej Twojej marki.

Czym powinna charakteryzować się mobilna strona internetowa?

Szybkość jest kluczowa. Jeśli Twoja mobilna strona internetowa ładuje się zbyt długo, przetestujesz cierpliwość odwiedzających. Upewnij się, że wszystkie zdjęcia, filmy i inne media mają odpowiedni rozmiar. Usuń też nadmiar treści, której użytkownicy mobilni mogą nie uznać za wartościową. Stworzenie możliwości wygodnego czytania nie tylko sprawi, że użytkownicy dłużej będą przebywać w Twojej witrynie, ale będziesz w stanie wyraźniej przekazywać to, co chcesz przekazać. Aby poprawić czytelność Twojej witryny dostosowanej do urządzeń mobilnych, rozmiar tekstu nie powinien być mniejszy niż 16-punktowa czcionka.

Podsumowując, niezależnie od tego, czy jesteś w trakcie projektowania, czy przeglądasz witrynę w celu wprowadzenia ulepszeń, rozważenie tego, czego szukają użytkownicy, może pomóc w ustaleniu priorytetów treści i prezentowaniu tylko tego, co jest naprawdę potrzebne.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
79 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *