Marketing Internetowy

Jak usunąć adres URL z wyszukiwarki?

• Zakładki: 55

Kiedy decydujesz się na założenie strony www, na ogół nie myślisz o tym, co zrobić, kiedy z jakiegoś powodu będziesz chciał ją usunąć. Z czasem może jednak zrodzić się taka potrzeba. Wówczas pojawi się pytanie jak usunąć adres URL z wyszukiwarki. Warto zaznaczyć, że witryna może zostać usunięta zarówno przez jej właściciela, jak i osoby trzecie. Jeśli chodzi o ten drugi przypadek, to może on mieć miejsce jedynie w ściśle określonych okolicznościach. Niezależnie od powodów usunięcie adresu URL z wyszukiwarki jest możliwe.

Jak usunąć adres URL z wyszukiwarki na stałe?

Odpowiedź na pytanie jak usunąć adres URL z wyszukiwarki na stałe nie jest trudna. Okazuje się, że możliwe jest trwałe usunięcie z wyszukiwarki zarówno całego serwisu, jak i wybranych podstron. Można to zrobić, stosując jeden z trzech sposobów. Można zdecydować się na całkowite usunięcie strony, konfigurując przekierowanie 301. Chodzi o to, aby przekierować Internautów na właściwą stronę, a nie pokazywać im błąd 404. Można również sięgnąć po:

  • zabezpieczenie strony hasłem. W tym przypadku roboty Google w ogóle nie będą mogły dostać się do strony;
  • meta tag <meta name=”robots” content=”noindex, nofollow”>. Decydując się na to rozwiązanie, musisz pamiętać, że powinien on znaleźć się w sekcji head.

Pamiętaj, że jeśli powodem usunięcia witryny jest duplicate content, musisz zachować go na swojej stronie. Niezbędne jest wówczas zachowanie zawartości bez wprowadzania jakichkolwiek zmian. W takim przypadku sprawdzi się no index, który zostanie zastosowany w odniesieniu do tych stron, które mają być w wyszukiwarce niewidoczne.

Jak usunąć adres URL z wyszukiwarki tymczasowo?

Strona można zniknąć z wyszukiwarki również tylko na jakiś czas. W tym celu należy wykorzystać narzędzie Google Search Console, które jest w pełni bezpłatne. Dostępne jest dla wszystkich właścicieli i administratorów stron www. Decydując się na to rozwiązanie, musisz pamiętać, że będzie ono działać wyłącznie przez sześć miesięcy. Po upływie pół roku strona ponownie pojawi się w wynikach wyszukiwania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
82 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *