Marketing Internetowy

Jak usunąć profil w Google Moja firma?

• Zakładki: 19

Twoje konto Google Moja Firma umożliwia łatwe znajdowanie Twojej firmy. Jeśli jednak chodzi o lokalizację firmy, która fizycznie już nie istnieje, możesz chcieć usunąć ją z wykazów Google, aby uniknąć wprowadzania w błąd aktywnych i potencjalnych klientów. Zresztą Google Moja Firma jak usunąć to jedno z częściej pojawiających się pytań związanych z tym profilem biznesowy.

Google Moja Firma – jak usunąć?

Jeśli chcesz wiedzieć jak usunąć Google Moja Firma warto wiedzieć, że z racji tego, że możesz zarządzać wieloma kontami firmowymi, wystarczy, że pozbędziesz się jedynie tego, którego już nie potrzebujesz. Możesz więc dokonać tego zadania selektywnie. Pamiętaj, że usunięcie firmy z Google jest niczym zamknięcie biznesu i usunięcie go ze znanej fizycznej lokalizacji – ale nie fizycznie, tylko cyfrowo.

Aby to zrobić, zaloguj się na swoje konto Google Moja Firma na komputerze stacjonarnym. W kolejnym kroku wykonaj niżej opisane czynności, aby usunąć wizytówkę konta z Google Moja Firma.

Jak krok po kroku usunąć Google Moja Firma?

  1. Na pasku bocznym wybierz “Firmy”.
  2. Na liście firm dotknij ikony “Edytuj” po prawej stronie tej, którą chcesz usunąć.
  3. Na następnej stronie kliknij “Oznacz jako zamkniętą na stałe”, aby powiadomić internautów, że firma jest już zamknięta.
  4. W wyskakującym oknie dialogowym wybierz “Zamknij firmę”.
  5. Po zamknięciu firmy wybierz opcję “Usuń wizytówkę” i kliknij “Usuń”, aby usunąć wizytówkę z konta Google Moja Firma.

Teraz już wiesz jak usunąć Google Moja Firma i możesz to zrobić bez problemu. Jeśli jednak będziesz miał podobną potrzebę w przyszłości – warto zaktualizować informacje i upewnić się, że cała procedura wygląda w taki sam sposób.

Jak szybko zamknąć lub usunąć wiele firm?

Warto wiedzieć, że opcja tego jak usunąć Google Moja firma nie musi ograniczać się do pojedynczego biznesu, bowiem Google umożliwia także zamknięcie lub usunięcie więcej niż jednej firmy. Procedura wygląda podobnie, jak w przypadku pojedynczej wizytówki z tą różnicą, że musisz w polu wyboru zaznaczyć większą ilość takich kont.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *