Inne

Jak wykorzystać stock darmowe zdjęcia i pozostać oryginalnym?

• Zakładki: 81

Głównym powodem, dla którego stock darmowe zdjęcia są tak popularne, jest oszczędność cennego czasu i pieniędzy. Nie musisz wydawać na profesjonalny sprzęt fotograficzny, uczyć się robić wysokiej jakości zdjęć, a nawet zajmować się ich edycją.

Dlaczego dobrze jest postawić na stock darmowe zdjęcia?

Stawianie na stock darmowe zdjęcia jest szczególnie przydatne, jeśli masz do dyspozycji wyłącznie mały zespół, a wizualizacje nie są podstawą Twojej firmy lub produktu. Nawet jeśli sam nie robisz zdjęć i rozważasz outsourcing w formie profesjonalnego fotografa, nadal jest to dość kosztowne.

Porównaj wszystkie te problemy z gotowym do użycia, wysokiej jakości zdjęciem stockowym, które możesz po prostu pobrać, a od razu zrozumiesz skąd popularność takich plików. To o wiele łatwiejsze i szybsze.

Stock darmowe zdjęcia – gdzie możesz je wykorzystać?

  • prezentacje biznesowe,
  • infografiki,
  • posty w mediach społecznościowych,
  • strona www np. na blogu,
  • wiele innych projektów.

Kolejną dużą zaletą korzystania ze zdjęć stockowych jest to, że masz wiele opcji do wyboru. Istnieją miliony darmowych i płatnych zdjęć stockowych i na pewno znajdziesz coś idealnego dla swoich potrzeb.

Jak użytkować stock darmowe zdjęcia dla swoich potrzeb?

Choć wszystko to brzmi świetnie, efektywne wykorzystanie fotografii stockowej może być trudne. Jeśli nie będziesz ostrożny, możesz łatwo skończyć z godnym pogardy, przestarzałym projektem, który emanuje brakiem oryginalności.

Stock darmowe zdjęcia są powszechnie stosowane jako tło do różnych projektów. jednak nie musisz trzymać się pobranej wersji 1:1. Ilekroć znajdziesz idealny obraz tła, który jest zsynchronizowany z osobowością Twojej marki, dodatkowo zastanów się, jak możesz kreatywnie sprawić, by wyglądało to lepiej niż kolejne, zwykłe zdjęcie. Na przykład możesz dodać nakładki tekstowe, filtry kolorów lub elementy graficzne na obrazach tła, aby wyglądały lepiej i służyły określonemu celowi. Niby drobiazg, ale jednak względem końcowego efektu może mieć naprawdę spore znaczenie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
94 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *