Inne

Jaki powinien być rozmiar strony internetowej?

• Zakładki: 54

Podczas tworzenia strony internetowej, trzeba podjąć wiele istotnych decyzji, które będą wpływały bezpośrednio na to, jak będzie ona oceniana przez wyszukiwarki i użytkowników. Istotne jest zdecydowanie się między innymi na określony rozmiar strony internetowej. Obecnie standardowo projektuje się witryny w trzech standardowych szerokościach.

W Internecie rośnie liczba użytkowników, którzy przeglądają go za pośrednictwem różnych urządzeń. To już nie tylko komputery stacjonarne i przenośne, ale także telefony, smartphony czy tablety. Twórcy stron internetowych muszą to brać pod uwagę, gdyż serwis internetowy powinien być jak najbardziej dostępny dla użytkowników. Z tego powodu nie można zapominać o możliwości zapewnienia korzystania z witryny przez użytkowników różnych urządzeń. Wymaga to zdecydowania się na rozmiar strony internetowej, który będzie się zmieniał przy korzystaniu z niej na różnych urządzeniach. W ten sposób można również zapewnić stronie lepsze oceny ze strony wyszukiwarki Google. Algorytmy traktują lepiej te serwisy internetowe, które są bardziej dostępne dla użytkowników, a także wygodne w użytkowaniu.

Jak zbudować dobrze oceniany serwis internetowy?

Nie tylko rozmiar strony internetowej ma znaczenie przy tworzeniu serwisu internetowego. Szczególnie firmy powinny budować witryny, które pozwalają łatwo znaleźć poszczególne informacje. Ma to kluczowe znaczenie z punktu widzenia tego, czy użytkownik będzie zainteresowany nie tylko odwiedzeniem strony, ale także zapoznaniem się z treścią.

Odpowiednio skonstruowana strona internetowa ma:

  • przejrzysty układ,
  • możliwość wygodnego znalezienia poszukiwanych informacji,
  • konstrukcję, która zapewnia łatwość nawigacji.

Dopiero po zbudowaniu witryny, która ma odpowiednią konstrukcję, można skupić się na wypełnianiu jej treścią. Równocześnie można zdecydować się na promowanie serwisu internetowego, co pozwala znacznie szybciej generować oczekiwany ruch. Działania marketingowe pozwolą pozyskać potencjalnych klientów, którzy będą zainteresowani zakupami konkretnych usług czy produktów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *