Inne

Widgety – co to jest?

• Zakładki: 19

Możliwe, że już nie raz natrafiłeś na witryny z elementami takimi jak zegar, kalendarz, przycisk pomocy, czy wyświetlanie pogody. Wszystkie one zachęcają do interakcji ze stroną i zapewniają lepsze wrażenia dla odwiedzających. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czym one były? Jeśli w Twojej głowie kiedykolwiek pojawiło się pytanie: widgety – co to jest? Właśnie znalazłeś odpowiedź, bo wszystkie te elementy to właśnie różne rodzaje widżetów internetowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czym dokładnie są widgety?

Widgety – co to jest? Widżety witryn internetowych to aplikacje innych firm osadzone na stronie internetowej. Są to niezależne elementy strony, które mogą mieć różne formy.

Jakiego rodzaju widgety można wyróżnić?

  • zegary,
  • kalendarze,
  • przyciski czatu,
  • formularze zwrotne,
  • formularze kontaktowe.
  • wiele innych.

Są łatwe do skonfigurowania i mogą być osadzone bez żadnych zmian w kodowaniu zaplecza. Widżet internetowy może zmienić Twoją witrynę z miejsca, w którym odwiedzający i klienci będą biernie przeglądać Twoją ofertę, w interaktywną, bardzo angażującą atmosferę, która może odzwierciedlać rozmowę w sklepie lub rozmowę osobistą. Zastanawiając się bardziej nad zapytaniem: widgety – co to jest, warto wiedzieć, że najpopularniejszą formą widżetów internetowych jest widżet czatu, który umożliwia odwiedzającym natychmiastową interakcję z zespołem.

Dlaczego warto mieć widgety na swojej stronie www?

Będąc właścicielem strony internetowej, nie wystarczy zastanowić się nad odpowiedzią na zapytanie: widgety – co to jest, ale musisz do tego dołączyć jeszcze jedną kwestię, która pozwoli Ci zrozumieć dlaczego potrzebujesz widgetów. Wyjaśnimy to na przykładzie widgetów do czatowania, które ułatwiają klientom natychmiastowe kontaktowanie się z Twoją firmą i rozwiązywanie ich zapytań. Poza tym, dzięki widżetowi czatu możesz przekształcić odwiedzających witrynę w klientów, oferując im odpowiednie wsparcie i wysyłając spersonalizowane rekomendacje produktów. Chodzi też o marketing, bo w ten sposób możesz wysyłać informacje o zniżkach i promocjach za pomocą widżetu czatu i informować klientów o swoich produktach, usługach i ofertach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *