SEO

Czym jest meta description i ile znaków powinien liczyć?

• Zakładki: 58

Meta description to atrybut HTML, który znaleźć można w kodzie strony. Bardzo długo istotnie wpływał na pozycjonowanie, dzisiaj jest przydatny przede wszystkim dla Internauty. Wyświetla się w wynikach wyszukiwania. Internauci widzą go zaraz pod tytułem witryny. Tworząc stronę, zawsze musisz określić meta description. Ile znaków powinien liczyć? Na co pytanie odpowiemy w dalszej części tekstu. Jedno jest pewne: opis strony powinien zawsze być przygotowany naprawdę rzetelnie. Nie jest to coś, do czego można podejść lekceważąco.

Jak meta description wpływa na pozycjonowanie?

Do 2009 roku opis strony był istotnym czynnikiem rankingowym. Od tego, jak był sformułowany w dużej mierze zależała więc pozycja, jaką witryna zajmowała w wynikach wyszukiwania. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Meta description nie wywiera bezpośredniego wpływu na to, jaką pozycję w wynikach wyszukiwania organicznego zajmuje strona. To właśnie z tego powodu wielu właścicieli witryn lekceważy opis strony, w ogóle go nie przygotowując. Okazuje się jednak, że jest to poważny błąd. Dobrze przygotowany opis witryny przekłada się bowiem na zwiększenie współczynnika klikalności. To z kolei przez Google odbierane jest jako sygnał, że dana strona jest naprawdę dobra, co przekłada się na lepszą pozycję w wyszukiwarce.

Meta description ile znaków – jak długo powinien być opis strony?

Jeśli chcesz stworzyć dobrą, profesjonalną stronę internetową elementem niezbędnym jest meta description. Ile znaków powinien on liczyć? Wiele osób oczekuje podania konkretnej liczby znaków. Tymczasem Google nie mówi o tym wprost. Fachowcy przyjmują jednak, że dopuszczalna długość to mniej więcej 960 pikseli. W przypadku urządzeń mobilnych powinien on być krótszy. Pamiętaj jednak, że w tej kwestii nieustannie zachodzą zmiany. Dlatego warto je śledzić, dopasowując meta description do tego, co stosowane jest aktualnie. Dobrym posunięciem jest także sprawdzenie, z jakich urządzeń korzystają Internauci wchodzący na Twoją stronę i zastosowanie długości, która jest do tego dopasowana.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
162 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *