Inne

Czym jest noopener?

• Zakładki: 67

Trudno mówić o stronach internetowych, pomijając aspekt linkowania. Linki znajdziemy niemalże na każdej witrynie. Dlatego decydując się na prowadzenie strony internetowej, warto wiedzieć o nich jak najwięcej. Niezwykle istotna jest wiedza na temat wartości odnośników, a także ich bezpieczeństwa. Linkowanie pełni bowiem ogromną rolę w procesie pozycjonowania. Wszystkie odnośniki mają określone atrybuty. Do tych stosowanych często zalicza się noopener. Zobaczmy czym jest noopener, a także kiedy go stosować.

Atrybut linku – co to takiego?

Zanim skupimy się na atrybucie noopener spróbujemy krótko wyjaśnić czym w ogóle jest atrybut linku. Terminem tym określa się po prostu część dodatkową linków. Jej stosowanie nie jest konieczne, aby linki działały prawidłowo, a więc przenosiły nas do treści o konkretnym charakterze. Warto jednak pamiętać, że są one naprawdę przydatne. To właśnie one pozwalają nam na wydawanie poleceń robotom wyszukiwarek. Stawiając na atrybuty linków, możesz wydać robotom polecenie w zakresie na przykład indeksacji. To bardzo ważne, jeśli chcesz świadomie kształtować SEO swojej witryny.

O czym mówi noopener?

Atrybut ten odnosi się do bezpieczeństwa linku. Jego obecność jest bardzo pozytywnie oceniana przez wyszukiwarkę Google. Bardzo często wiążę się go z atrybutem target=”_blank”, który dostarcza informacji o tym, że linkowana podstrona ma być otwierana w nowym oknie przeglądarki. Wielu specjalistów zajmujących się tworzeniem stron www podkreśla, że ten atrybut jest absolutnie niezbędny. Jeśli chcesz zadbać nie tylko o to, aby Google pozytywnie oceniało Twoją stronę, ale również o to, aby korzystający z niej Internauci byli w pełni bezpieczni, noopener jest absolutnie niezbędny. Warto dodać, że niektóre programy będące w powszechnym użyciu i wykorzystywane do tworzenia stron www automatycznie wstawiają ten atrybut do każdego linku. To praktyka, która – jak można się domyślać – będzie stosowana w coraz większej liczbie programów i aplikacji. Jest to naprawdę pozytywny kierunek zmian.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
107 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *