SEO

Czym jest text anchor?

• Zakładki: 62

Na prawie każdej stronie internetowej znaleźć można text anchor. To termin używany dla określenia tekstu, który widoczny jest w miejscu odnośnika. Mówiąc w sposób bardziej przystępny, jest to treść, w którą można kliknąć, a której zadaniem jest przeniesienie Internauty w inne miejsce. Jest to tak zwany tekst zakotwiczony, który jest niezwykle istotny z punktu SEO. Trzeba bowiem wyraźnie podkreślić, że budowanie zaplecza linków w sposób niezwykle silny kształtuje pozycję, jaką witryna zajmuje w wynikach wyszukiwania.

Dlaczego text anchor to powszechnie stosowana forma wstawiania linków?

Nagi odnośnik nie jest dobrze postrzegany przez Internautów. Text anchor stosuje się więc po to, aby linki miały formę bardziej przyjazną do tych, którzy będą z nich korzystać. Co jednak istotne, jest to ułatwienie nie tylko dla użytkownika, ale również wyszukiwarek. Należy pamiętać, że jest to element, który pełni istotną rolę zarówno w linkowaniu wewnętrznych, jak i zewnętrznym. Nigdy nie powinien być lekceważony i pomijany. Rezygnacja z linków w takiej formie może okazać się katastrofalna dla pozycji, jaką witryna zajmuje w wynikach wyszukiwania.

Jaki rodzaj text anchor można umieścić na stronie?

Mówiąc o text anchor, warto wspomnieć, że na stronie może on znaleźć się w różnych formach. Obecnie zdecydować się można na:

  • markowy anchor text;
  • generyczny anchor text;
  • nagi anchor text.

Markowy anchor text wykorzystuje nazwę firmy bądź marki. Nie ma on więc nic wspólnego ze słowem kluczowym. Jego zastosowany to świetny sposób, jeśli chcesz naprawdę skutecznie budować wartość marki w przestrzeni internetowej. To dobry wybór, jeśli zależy Ci na tym, aby poprawić ogólny wynik pozycjonowania dla strony. Powszechnie stosowany jest generyczny text anchor. Jego przykładem jest znajdująca się na stronie treść „Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat pomp ciepła, wejdź tu”. To jedne z częściej spotykanych text anchorów, które stanowią swojego rodzaju CTA. Nagi text anchor to po prostu zwykły link. Obecnie stosuje się je w treści strony coraz rzadziej. Są natomiast powszechnie wykorzystywane w marketingu szeptanym prowadzonym na forach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
139 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *