SEO

Dlaczego warto i jak sprawdzić linki do strony?

• Zakładki: 90

Zbudowanie odpowiedniego profilu odnośników do strony, jest w stanie przynieść wiele korzyści. Jednak nie wszystkie będą przynosiły przez cały czas pozytywne efekty, więc dobrze wiedzieć, jak sprawdzić linki do strony. W ten sposób można usunąć przekierowania z takich, które negatywnie wpływają na serwis internetowy.

Najważniejszą wyszukiwarką na polskim rynku jest Google. Równocześnie jej algorytmy biorą pod uwagę nie tylko konstrukcję strony przy ustalaniu jej oceny. Istotne są także odnośniki, które prowadzą do serwisu internetowego, jak i też te wewnętrzne. Ma to znaczenie między innymi z punktu widzenia oceny tego, czy konkretne odnośniki zostały poddane indeksacji przez roboty wyszukiwarki. Gdy zamierza się sprawdzić linki, które prowadzą do witryny, którą się prowadzi, wówczas najszybciej będzie to można zrobić za pośrednictwem Google Search Console. W ten sposób można sprawdzić ilość zewnętrznych odnośników, które prowadzą do serwisu internetowego i zostały poddane indeksacji przez wyszukiwarkę. To dobry sposób na sprawdzenie, choćby tego, czy linki umieszczone w ramach pozycjonowania już są widoczne dla robotów. Równocześnie można także ustalić, które odnośniki nie powinny dalej prowadzić do witryny, gdyż negatywnie wpływają na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Wiedza, jak sprawdzić linki do strony, jest bardzo przydatna z punktu widzenia tego, jak duże znaczenie mają odnośniki dla pozycji serwisu internetowego. 

Czy warto i jak sprawdzić linki do strony?

Nie bez znaczenia jest w Internecie reagowanie także na to, co robi konkurencja w ramach marketingu internetowego. Wiedząc, jak sprawdzić linki do strony konkurencji, można podejmować lepsze decyzje w kontekście tego, gdzie warto umieścić własne odnośniki. 

W celu sprawdzenia linków konkurencji, można:

  • wykorzystać narzędzia jak Ahrefs,
  • zlecić takie działania firmie, która zajmuje się pozycjonowaniem.

Natomiast profil linków prowadzących do własnej witryny, można także ustalić w ramach audytu SEO, co pozwala także ocenić wartość poszczególnych odnośników.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
74 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *