SEO

Dlaczego warto zadbać o oryginalność treści na stronie internetowej?

• Zakładki: 51

Zarządzanie stroną internetową wiąże się z problemem tworzenia jakościowej i przede wszystkim oryginalnej treści na właściwie wszystkich podstronach. Czasami duplikacja treści występuje, chociażby przez dodanie informacji pochodzących od producenta produktu do sklepu internetowego. A to zaledwie jeden z przykładów. Google można poinformować o preferowanych podstronach poprzez rel canonical, inaczej mówiąc linki kanoniczne. Dlaczego to bardzo ważna komenda dla wszystkich administratorów serwisów internetowych i kiedy przydaje się najbardziej?

W czym pomaga rel canonical, linki kanoniczne?

Rel canonical odnosi się bezpośrednio do problemu duplikowania treści, a warto pamiętać, że w wyszukiwarkach wyświetla się jedynie oryginalna treść, pierwotna, a nie powielona. Niektóre podstrony naśladują stronę główną. Często posiadają bardzo podobne treści. Linki kanoniczne dodane w kodzie strony pokazują robotom wyszukiwarki, co mają brać pod uwagę przy wyznaczaniu priorytetów w wynikach. Wiele wersji adresu URL można powiązać tylko z jedną podstroną, więc rel canonical to świetne narzędzie do optymalizacji zasobów znajdujących się na portalu i znacznie większa czystość przy planowaniu długoterminowego pozycjonowania. Jeżeli robot widzi właściwe oznaczenia, priorytety, hierarchię treści znacznie szybciej indeksuje nowe publikacje. Dobrze rozprowadzone linki kanoniczne pomagają w pozycjonowaniu, o czym mówi wiele raportów pochodzących z doświadczonych agencji interaktywnych.

Dlaczego warto dobrze podejść do optymalizacji strony internetowej?

Optymalizacja strony internetowej i posługiwanie się zróżnicowanymi komendami, wstawkami do kodu przydaje się do uzyskiwania znacznie lepszych wyników w procesie pozycjonowania. Zduplikowane treści lub bardzo podobne można odpowiednio ukrywać i oznaczać, żeby nie narazić się na dodatkowe problemy w wynikach wyszukiwania. Rel canonical to jedno z fundamentalnych narzędzi świadomego administratora strony internetowej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
104 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *