SEO

Darmowy kurs SEO? Naucz się pozycjonowania za darmo!

• Zakładki: 292

Prowadzisz biznes w internecie i szukasz sposobów, jak przyciągnąć nowych klientów? Poszukujesz informacji na temat marketingu internetowego? Chcesz zacząć swoją przygodę z SEO, ale nie wiesz, od czego zacząć? W tym wpisie zebraliśmy dla Ciebie garść najważniejszych informacji o tym, skąd czerpać darmową wiedzę o branży SEO i skutecznie walczyć o miejsce w TOP 10 wyników wyszukiwania Google. Podpowiadamy, jakie są najlepsze kursy dla początkujących i gdzie szukać wiedzy za darmo. Sprawdź, jak wybierać źródła wiedzy, gdzie szukać kursów online i jak znajdować te najlepsze.

Darmowy kurs SEO w formie podcastu

Jeżeli szukasz sposobu, jak przyswajać wiedzę bez konieczności wysiadywania przed ekranem komputera, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie mogą być podcasty. Kurs SEO w formie audio to propozycja dla zabieganych. Bezpłatny audio kurs poruszy temat kluczowych aspektów SEO, takich jak elementy techniczne, wysokiej jakości content na stronę internetową i dobre linki zwrotne. Wszystko to w przystępnej formie lekcji audio, które możesz przerabiać po kolei lub wybierać te zagadnienia, które interesują Cię najbardziej. Wystarczy głośnik lub słuchawki i kilkanaście lub kilkadziesiąt minut wolnego czasu, na przykład podczas jazdy samochodem albo sprzątania, aby dowiedzieć się więcej o wybranym aspekcie SEO.

Darmowe szkolenia SEO od Google

Wiedzę często najlepiej czerpać u źródła, a w przypadku pozycjonowania najbardziej sprawdzonym źródłem będzie Google. Na dobry początek warto więc skorzystać z kursu, który oferuje sam Google – na liście bezpłatnych szkoleń SEO nie mogłoby przecież zabraknąć słynnego programu Internetowe Rewolucje. 

Google Internetowe Rewolucje

Możesz wybrać darmowy kurs SEO z certyfikatem „Podstawy marketingu internetowego”, który składa się z 26 modułów przygotowanych przez trenerów wyszukiwarki Google. Skupia się na tym, jak analizować dane o użytkownikach, tworzyć wartościowe treści, optymalizować strony internetowe i docierać do potencjalnych klientów. To kompleksowe szkolenie nie tylko z zakresu SEO, ale też mediów społecznościowych, content marketingu, płatnych wyników wyszukiwania, lokalnego pozycjonowania firm i e-commerce. Pozostałe kursy dotyczą między innymi reklamy i kampanii online, urządzeń mobilnych, promocji firmy za pomocą treści czy nawet programowania. Darmowe kursy SEO i marketingu od Google są dedykowane osobom początkującym i średniozaawansowanym, a bezpłatny certyfikat potwierdza zdobyte umiejętności.

Akademia Google Analytics

Analiza SEO wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, a jednym z nich jest właśnie Google Analytics. Na rynku znajdziesz wiele kursów wyjaśniających tajniki Analyticsa, ale kto nauczy Cię podstaw lepiej, niż twórca narzędzia? Darmowy kurs pozwoli Ci poznać analitykę od podstaw. Najważniejsze funkcjonalności narzędzia, konfigurowanie celów, odczytywanie wyników, tworzenie kont – to wszystko i więcej znajdziesz w kursie dla początkujących. Jeszcze więcej praktycznej wiedzy o przetwarzaniu danych zebranych  narzędziu czeka na Ciebie w kursie Google Analytics dla zaawansowanych. 

Dla kogo szkolenie SEO?

Konkurencja w branży e-commerce nieustannie rośnie, a właściciele stron i sklepów internetowych muszą poszukiwać nowych sposobów na pozyskiwanie klientów. Jeżeli zajmujesz się strategią marketingową dla swojej firmy albo należysz do zespołu marketingu – czy to copywriting czy social media – dobry kurs SEO od podstaw będzie dla Ciebie najlepszym sposobem na zdobycie wiedzy na temat pozycjonowania sklepu. 

Komu przyda się kurs SEO?

  • Właścicielom małych i dużych firm, którzy chcą zwiększyć widoczność strony w sieci.
  • Copywriterom, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę o SEO i content marketing.
  • Pracownikom działów marketingu w firmach.
  • Osobom, które korzystają z usług agencji SEO i chcą sprawdzić, czy doradztwo marketingowe i przyjęte strategie rzeczywiście działają.
  • Każdemu, kto ma swoją stronę lub sklep online i chce lepiej go pozycjonować.

Darmowy kurs SEO online przysłuży się więc każdemu, kto prowadzi biznes w internecie, pracuje w marketingu albo współpracuje z agencjami SEO. To propozycja dla każdego, kto pragnie przyjrzeć się pozycjonowaniu stron i chce zdobywać dobre pozycje w wynikach wyszukiwarek internetowych.

Czego się nauczysz?

Czego nauczy Cię darmowy kurs SEO? Jak pomoże Ci w promowaniu Twojej strony internetowej? Dowiesz się, jak optymalizować stronę i treści pod kątem SEO, w jaki sposób wybierać frazy kluczowe na strony www, gdzie i jak pozyskiwać linki, jakich błędów z zakresu marketingu internetowego unikać i jak korzystać z narzędzi SEO. Z kursu SEO dowiesz się więcej na temat słów kluczowych, analityki i nie tylko.

Jeżeli nie kurs SEO, to co?

Co poza kursami? Jeżeli chcesz poszerzać swoją wiedzę, a jesteś osobą początkującą, masz do wyboru też inne przystępne źródła wiedzy. Poza podcastami o marketingu masz do wyboru między innymi blogi branżowe, newslettery największych specjalistów branży i agencji SEO, magazyny o marketingu, webinary i konferencje. Najświeższą dawkę informacji o nowościach znajdziesz zawsze na portalach branżowych. Warto też obserwować profile największych autorytetów w dziedzinie SEO w mediach społecznościowych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
120 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *